Fatih Altaylı Düzeltme Metni 1 (15 Şubat 2002)

‘Sayın Altaylı 8 Şubat Cuma günü köşenizde yazmış olduğunuz yazınızı okudum. Düşüncelerinizi bu şekilde yazıya dökmeniz bence son derece doğrudur.

Gençliğimin ilk yıllarından itibaren işadamı olmak gibi bir isteğe kapıldım.

Yukarda her şeyin daha düzgün ve onurlu olacağını düşünmüştüm. Gençliğimizin geçtiği sokaklarda herkes birbiriyle kavga ediyor, birbirlerinin bayan arkadaşlarına gizli gizli asılıyorlardı. Bir arkadaşımıza para lazım olduğunda diğeri parasını saklardı. Bu hareketler beni rahatsız ettiği için hep yukarı tırmanmak istedim. Yukardaki renkli ve güzel dünyada her şeyin daha onurlu olacağını düşünüyordum. İşadamı olabilmek adına çalışmalar yaptım. Ekonomi kitapları okuyarak kendimi hazırlamaya çalıştım. Bulgaristan’da kereste üretimi yapan bir fabrikam var. Türkiye’de ise reklam işi ile uğraşıyorum.

Ama kendimi işadamı olarak hissedemiyorum. Sokakta geçirdiğim günlerimin daha az günahlı olduğunu düşünmeye başladım. İşadamı denilen kişiler birbirlerinden para saklamıyorlar çünkü birbirlerinin ve devletin parasını çalıyorlar. Arkadaşlarının bayan arkadaşlarını ahlaksız tekliflerle yoldan çıkarıyorlar. Arkadaşım dediği kişilerle kavga etmeyi bırakın kiralık katil tutarak birbirlerini öldürtüyorlar. Sayın Altaylı siz doğru söylüyorsunuz. İşadamı olmak bizim haddimiz değil çünkü biz bu alçaklıkları yapmayız. Allah korusun biz bu hataları yaptık diyelim, bu kadarla da bitmiyor ki, işadamlığının mastırı banka dolandırmak. Ben devletten 10 milyon lira bile kredi kullanmadım, 70 milyonun hakkını nasıl çalarım?

Tüm yazdıklarınız doğrudur. Bu şartlarda bizden işadamı olmaz.’’

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.