Fatih Altaylı Düzeltme Metni 2 (22 Kasım 2004)

‘Yapmış olduğunuz işinizden dolayı şahsımla ilgili olumsuz haberler yapmanız belli bir noktaya kadar anlam verebileceğim bir konudur. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, ben Fenerbahçeli değilim. Çocukluğum ve gençliğimin ilk yılları Anadolu yakasında geçtiği için bütün arkadaşlarım Fenerbahçeli idi. Bu vesile ile bu camiada taraftardan kulüp başkanına kadar pek çok tanıdığım vardır. Şahsımın futbola karşı özel bir ilgisi yoktur. Fenerbahçe değil, hiçbir kulübün maçına gitmedim. Hangi yüksek akıllının size söylemesiyle sizi darp eden kişilerin benim adamım veya yakınım olduğuna inandığınızı bilmiyorum. Bahsi geçen kişilerle ne sizin darp olayınız öncesi, ne de sonrası hatır sormak amacıyla dahi görüşmemiz olsaydı bile, ki on senedir telefonlarım sürekli dinlenir, haklarında birçok konuda şikayet edip dava açılmasına sebep olduğum yetkililer tarafından mutlaka size ulaştırılırdı. (….)

Hakkımda şike söylentileri diye yayınlanan iki konuşmam var. Bir tanesi Atilla Yıldırım isminde bir tanıdığımın Ankara’ya gideceğini söylediğinde benim federasyon seçimleri var. Daha sonra gitsen iyi olur. Yine benim ismimi karıştırırlar. İkincisi kardeşimle evliliğinden dolayı akrabam olan Mecnur Otyakmaz ile görüşmemde federasyon başkanlığı için oy kullanacaksan benim hiç kimseyi desteklemediğimi söyle. Ben bu konunun içinde değilim. Abim Vedat Peker’in küfürlü konuşmaları beni ne kadar bağlar. Benden 10 yaş büyüktür. Rizespor’un başkanıdır. Çevremdeki herkes bilir ki, abimle olan ilişkilerim son derece mesafeli ve soğuktur. Menajer Olgun Aydın Peker’in konuşmalarında şike varsa kendisini bağlar. Kendisinin ortağı değilim….

Anlatıklarıma inanmayabilirsiniz. Düşüncelerinizi haber yapabilirsiniz. Buraya kadar her şey normal. Ama köşenizde veya konuk olduğunuz televizyon programınızda söylediğiniz iki söz var. Bu olmaz. Hareketlerimden ve tavırlarımdan benden hoşlanmayabilirsiniz. Ama Kutluhan Arslan isimli beni tanıyan birinin bir kadın satıcısı ile yaptığı bir konuşmayı Sedat Peker’in adamı bir bürokrata kadın sipariş etti diyemezsiniz. (…) Eğer bir gün suç örgütü kurup bunun lideri olmaya karar verirsem, yazmış olduğunuz şeyi bütün dünyanın sahibi olmak adına bile yapmam, yapılmasına müsaade etmem. Kutluhan Arslan benim adamım olsaydı şu an cezaevinde olurdu.

… Benim hakkımda ilk yazılar yazmaya başladığınızda elime bazı belgeler geldi. Sizinle ilgiliydi. Bakıldığında montaj olduğu anlaşılmıyordu. Profesyonel bir elden çıktığı belliydi. Herkes bunlardan milyonlarca bastırıp dağıtmak fikrindeydi. O sırada orada bulunan herkese göre bunlar gerçekti ama ben biliyordum ki gerçek değildi. İşte sizinle aramızdaki fark bu…’

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.