Birçok eski dost ile beraber ‘SULTANAHMET’TE SALİH KARAHAN abinin misafiriydik.

Birçok eski dost ile beraber ‘SULTANAHMET’TE SALİH KARAHAN abinin misafiriydik.

Birçok eski dost ile beraber ‘SULTANAHMET’TE SALİH KARAHAN abinin misafiriydik.

Ortak sohbet noktamız tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriydi.
İşin gerçeği şahsım hariç iftara katılan yüzlerce dostumuzun hepsinde biraz kafa karışıklığı oluşmuştu. (Sayın İmamoğlu’na oy verdiğini itiraf edenler bile oldu.)

Onlara kısaca şunu söyledim: “PKK Terör Örgütü’nün sözde sorumlularından Duran Kalkan takriben bir ay önce benim yok edilmem ile ilgili görüş açıklarken, bugün ise Ekrem İmamoğlu’na destek videoları yayınlamakta…

Bu açıklamaları ‘el altından AK Parti yaptırıyor’ tarzı çocukça ve aptalca savunmaları bir kenara bırakırsak teröristbaşı Duran Kalkan’ın, ‘İmamoğlu verdiğimiz desteği anlamazsa desteğimizi geri çekeriz’ sözüne karşı, ‘Sen kimsin? Benim sizin oyunuza ihtiyacım yok’ diye neden açıklama yapmıyor? İmamoğlu böyle bir açıklama yapmazsa, gelecekte ülkemizin toprak bütünlüğünden nasıl emin olacağız? Yoksa ülkemizin güvenlik stratejierini PKK ile mi belirleyeceğiz?’ dediğimde şükürler olsun ki eski dostlar kendilerine geldiler.

“Bizim bu şekilde kafamızın karışmasının suçlusu biz değiliz. Malesef ki AK Parti’nin içinde bulunan bazı kibirli yöneticiler” dediler.
(Sayın Cumhurbaşkanımızın galiba devamlı hatırlattığı konu da bu olsa gerek)

Fakat şuan eski dostlarım sırf bu anlatımımla bile tekrardan istikamet üzere oldular. Bu seçimin sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olmadığını gelecekte başımıza kurgulanan felaketlerin ilk köşe taşlarından biri olduğunu söylediler.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER

 

 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.