OSMAN SERACEDDİN HAZRETLERİ TÜRBESİNE GİTTİM

OSMAN SERACEDDİN HAZRETLERİ TÜRBESİNE GİTTİM

Kıymetli dostlarım, dün akşam iftardan sonra Hadımköy’de türbesi bulunan OSMAN SERACEDDİN HAZRETLERİ’NE ziyarete gittim. Ziyaret yapacağımı öğrenen binlerce kardeşim duamıza katılarak bize şeref verdiler.

KUR’AN ziyafetinden sonra YÜCE ALLAH’A dua ederken, iç dünyamda birçok duygu kargaşaları yaşadım. ‘RAHMETLİ ADNAN MENDERES gitsin de, herşey çok güzel olacak’ diye söylenen masallara inanan ülkemiz insanlarının sonrasında ne kadar yokluk ve sıkıntı yaşadıkları gerçeği dua süresince aklıma takılıp kaldı.

Sonrasında, ‘ÖZAL gitsin de herşey çok güzel olacak’ hikayelerine inanıp bu yönde mücadele edenlerin ülkemizde yaşanan bir çok zulümden ve yokluktan ne kadar ızıdırap duydukları gerçeği de DUA esnasında aklımdan hiç çıkmadı.

Şu anda da tarih tekerrür edercesine birbirine benzemezlerden bir koro oluşturarak, ‘TAYYİP gitsin herşey çok güzel olacak’ diye anlatılan masalları dinleyerek zaman geçiriyoruz ne yazık ki… Yukarıdaki MENDERES VE ÖZAL örneklerindeki gibi halkımızın bir bölümü yine bu hikayelere inanıp birbirlerini de inandırmaya çalışıyorlar. (Oysa ki MEHMET AKİF ERSOY üstadın dediği gibi, ‘Hiç ibret alınsaydı, tarih tekerrür mü ederdi?’)

Bütün herkes, ‘bu söylediklerinizle il belediye başkanlığı seçimin ne ilgisi var?’ diyorlar… Tabi ki birçok saflama vatandaşımız da bu tip sözlere inanmakta hiç zorlanmıyor ancak kimse kusura bakmasın, şahsım tarih okuyucusu olmanın şuuru ve de semt çocuğu olmanın gururuyla bu masallara asla inanmamaktadır.

Bazı dostlarım bana diyor ki, ‘Dertsiz başına neden dert arıyorsun? Çok rahat hayat yaşayabilecekken ne diye ülkenin bir çoğunun düşmanlığını üstüne çekip duruyorsun?’ diyorlar… Onlara cevaben şunu söyledim: ‘Ben çocukluk yıllarından itibaren iyi bir tarih okuyucusuyum… İyi tarih okuyucuları geleceği malesef ki çoğunlukla doğru tespit ederler.’

‘Gelecekte, biz ne yaptık?’ diye utanç yaşayanlara gönül rahatlığıyla bakıp, ‘Siz bunu hak ettiniz’ diyebilmek için herkese ve herşeye rağmen kendi doğrularımı söylüyorum. Kimsenin beğenip beğenmemesi benim için hiç önemli değil, ben beğeniyorum ve bu yüzden söylüyorum.

Bugün ziyaret ettiğim OSMAN SERACEDDİN HAZRETLERİ’NİN türbesinde duamda da söylediğim gibi beni anlatılan her masala balık gibi atlamayacak saf bir çocuk gibi, her söylenene inanmayacak derecede sorgulayıcı yarattığı için YÜCE ALLAH’IMA dualar ettim.. (SONSUZ KERE ŞÜKÜRLER OLSUN.)

BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER

 

 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.