SURİYELİLER KONUSUNDA EKSİK KALANLAR…

SURİYELİLER KONUSUNDA EKSİK KALANLAR…

KIYMETLİ DOSTLARIM,

Yazılarımı düzenli olarak okuyan bir kaç arkadaşımızın gözünden şu durum kaçmamış… Bana iki sene önce Suriyeli misafirlerimizle ilgili bir yazımda ’’18-40 yaş arasındaki erkeklerin Suriye’ye gönderilmesi gerektiğini…’’ belirttiğimi söylemişler. (Bu yazımda ise bu konuya hiç değinmediğimi söylemişler.) VALLAHİ öncelikle bu dostlarımızı dikkatlerinden dolayı tebrik ediyorum ancak bu sorunun cevabını ben açıklayabilirim de onların bu cevabı duymaya hazır olup olmadıklarını ise bilemiyorum.

Hem evli hem hamile olan Suriyeli bir mülteci bayana tecavüz edip onu öldürme şerefsizliğini yapmamış olsaydık 18 ve 40 yaş arasındaki erkeklerin geri dönmesini, Özgür Suriye Ordusu’nun emrinde savaşmalarını haklı olarak isteyebilirdik.

Ya da 13-14 yaşında ülkemize sığınmış, abileri babaları Suriye’de ŞEHİT olmuş kız çocuklarını (Kendimizi kandırarak.) imam nikahı kıyıp 1 ay evli kaldıktan sonra ise ‘boş ol’ diyerek sonra da yanımızdan yollayıp bir iki aylığına da başka erkeklere aynı şekilde kiralanmaları şerefsizliğini yapmasaydık belki bu tezi savunabilirdik.

Şunu açık söylemek isterim, eğer ki birisi bir eğlence mekanında bir bayanla tanışır ve cinsellik yaşarsa bunun adı zinadır. YÜCE ALLAH AFFETSİN.

Ancak MÜSLÜMANLAR’ın hamisi olarak görülen YÜCE DEVLETİMİZE,YÜCE MİLLETİMİZE sığınan, abisi babası Suriye’de  ŞEHİT olmuş muhacir konumunda olan 13-14 yaşındaki kızlara imam nikahı yaparak 1 aylığına, 2 aylığına kiralamak!.. İşte bu direk namussuzluktur, onursuzluktur…………………………………..…!!!!!!!!!!

İlk yazımda savunduğum tezi dünkü yazımda bu sebeblerle savunamadım. O zaman onlar bize şöyle söylese, ‘’Kardeşim biz sizin ülkenize sığındık ama siz hamile kadınlarımıza tecavüz edip öldürdünüz. Biz burada olduğumuz halde 13-14 yaşındaki kızlarımızı imam nikahıyla 1 aylığına kiraladınız bir de biz burada olmasak kim bilir siz neler yapardınız?’’ deseler bu insanlara nasıl bir cevap verebilirsiniz.

İçinizden bazılarının seslerini sanki duyuyor gibiyim. ‘’Başkalarının yaptığı şerefsizliklere bütün halkımızı genelleme yaparak neden dahil ediyorsun.’’ diyerek sinirlendiğinizi hisseder gibiyim.

Ben de tam olarak bunu anlatmak istiyorum. Plajlarda grup halinde gezen kızlarımıza laf atan şerefsizler maalesef ki var, içki içip çevreyi rahatsız edenler de maalesef var ancak ülkemize katkı sağlayan ONURLU ŞEREFLİ çok fazla sayıda Suriyeli mülteci kardeşlerimizde var.

Kullandığım araba çelik zırhlı olduğu için camları açılmıyor. Mendil satan çocuklara harçlık vermek istediğimde kapıyı açmak zorunda kalıyorum. Kapıyı açtığımda Suriyeli çocukların hepsinin kaçtığını görünce çok şaşırmıştım. Bunun sebebini araştırdığımda ise şu iğrenç gerçeği öğrendim. Maalesef bazı şerefsizler onların hem Suriyeli hem de yaşları küçük oldukları için yaşadıklarını kimseye anlatamayacaklarına inandıklarından kapıyı açıp, para gösterip sonra hem erkek hem de kız çocuklarını taciz ediyormuş. Bu yüzden arabanın kapısı açıldığında kaçıyorlarmış.

Benim kıymetli dostlarım, şerefsizler her toplumun içinde var. Suriyeli’de de var, Fransız’da da var, ne yazık ki yukarıda anlattığım bu örneklerde olduğu gibi bizim içimizde de var.

Bize düşen her ne olursa olsun adil olmaktır. Ona göre davranmaktır. Bu gerçekler ışığında da hüküm vermektir. Bugün Suriye vatandaşı olup ülkemize sığınan bazı insanların hatalarını gündeme getirip neredeyse cinnet halinde olan toplumumuzu seçim öncesi CUMHUR İTTİFAKI’nın adayına oy vermemeleri için yönlendirenleri dinlerseniz inanın ki gelecek yıllarda bunun üzüntüsünü yaşayarak hissedeceksiniz.

TÜM İSLAM ALEMİNİN CUMASINI KUTLUYORUM.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.