TÜM İSLAM ALEMİNİN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUM...

TÜM İSLAM ALEMİNİN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUM...

Kıymetli dostlarım,

TÜM İSLAM ALEMİNİN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUM…
Bu kutsal günlerin tüm MÜSLÜMANLARA mutluluk ve huzur, zalimlere karşı da mutlak galibiyet getirmesini YÜCE ALLAH’ımdan tüm kalbimle diliyorum.

1978 yıllarında Kadıköy İlçesi’nin Sahrayıcedit Mahallesi’nde bir mezarlığın yirmi metre kadar yakınındaki bir binada oturmaktaydım.

O zamanki bayramlardan aklımda kalan tek şey ismini bilmediğim ancak kel lakabıyla hatırladığım bir kişinin mezarlığa gelişiydi. Ben kendisiyle hiç karşılaşmadım ancak kendisinden güzel şeyler öğrendim. Kel mezarlığa geldiğinde maddi durumu iyi olmayanlara dağıtılması için dört beş tane koyun getirir ve o an orada bulunan çocuklara harçlık dağıttırırmış. (Bunları arkadaşlarımdan öğrendim.)

O gün öğrendiğim bu güzel davranışı 30 senedir her KURBAN BAYRAMI’nda TÜRKİYE’nin tüm bölgelerinde binlerce kurban dağıtarak yapabilmemi sağlayan YÜCE ALLAH’ıma şükürler olsun.

Umarım yaptığım bu paylaşım da yaşı küçük olan birçok kardeşimize gelecekte başarılı ve kazanımlarını paylaşan bireyler olma hissiyatı uyandırarak bu geleneğin kıyamete kadar devam etmesine vesile olur.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER

 

 

 

 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.