UZMAN ASKER KARDEŞLERİMİN KADROYA GEÇİŞİ HAKKINDA DÜŞÜNDÜKLERİM VE DOSTLARIMIN MEZARLARINA YAPTIĞIM ZİYARETLER

UZMAN ASKER KARDEŞLERİMİN KADROYA GEÇİŞİ HAKKINDA DÜŞÜNDÜKLERİM VE DOSTLARIMIN MEZARLARINA YAPTIĞIM ZİYARETLER
Kıymetli Dostlarım

İftar öncesi üzerimde hakkı olan eski dostlarımızdan Fikirtepeli NUH ŞİMŞEK abimin ve genç yaşta vefat eden Oğlu TUNAY ŞİMŞEK kardeşimin, yine üzerimde çok hakkı olan EMEKLİ EMNİYET MÜDÜRLERİMİZDEN DR.ENVER AHMETOĞLU'nun, cezaevinde yatarken şahsıma mektup yazan bir dostumuzun 8 yaşında vefat eden sevgili kızı HELEN kardeşimin mezarları başında dualar ettim. YÜCE ALLAH’ım kabul etsin.

Hayatımın her döneminde kan bağım olan aile fertlerimin değerine inanmış bir kişiyim ancak tüm samimiyetimle söylüyorum ki can bağıyla bağlı olan dostlarımın kan bağıyla bağlı olduğum aile fertlerimden benim için hiçbir eksikleri yoktur. Onlar da bizim ailemizin birer fertleridir. (Bu yüzden dostlarımızın kabirlerini eğerki hastalarsa hasta ziyaretlerini yada cezaevinde yatıyorlarsa mahkum ziyaret günlerini asla ihmal etmemeliyiz.)

Kıymetli Dostlarım,

Yüksek rütbeli subaylar, operasyonu yöneten konumda olduğu için doğal olarak çok fazla ŞEHİT olmamaktalar. Artık profesyonel askerliğe doğru yavaş yavaş geçiş yaptığımız için normal er kardeşlerimiz de çok fazla şehit olmamaktalar.

ŞEHİT haberleri geldiğinde sözleşmeli ER ya da UZMAN ÇAVUŞ kardeşlerimizin sayısının çok yüksek olduğunu görmekteyiz. Bu kardeşlerimizin tek istekleri kadrolu olmak ve hak ettikleri hakları kullanmak. Bu durum belki ülkemizin ekonomisine bir kısım yük getirecektir. Bu yüzden belki hükümetimiz zorlanmaktadır.

Dünyadaki tüm mazlumlar için fedakarlık yapan yüce milletimiz bu fedakârlıktan da bence asla kaçınmayacaktır.
Canlarını bu vatan için gülerek feda eden bu yiğitlere istedikleri bu hak bence bir an önce verilmelidir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER

 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.