08.10.2014Kıymetli Dostlarım;

Bir önceki gün tezkere ile ilgili yaptığım paylaşımda ki konulara, sayıları az da olsa bazı arkadaşlarımız farklı yorumlar yapmışlar. Bazı genç kardeşlerimiz Milliyetçi Hareket Partisi ile uğraşmamamı istemişler. Beni Reis’ olarak sevdiklerini bu yüzden üzüldüklerini belirtmişler. O kardeşlerime şunu söylemek isterim ki; Ben şuana kadar MHP ile uğraşmadım sadece durum tespitleri yaptım ve yaşanan tüm gelişmelerde yaptığım durum tespitlerinin doğru olduğunu gösterdi. Sayın Davutoğlu’nun AK Parti’nin başına getirilme sebebi olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarına yönelik bir yol izleyeceklerinin en bariz göstergesi olduğunu söylediğimde ve Sayın Davutoğlu’nun eski ülkücü olduğunu, okul başkanlığı yaptığını yazdığımda bazı detaylı açıklamalar yaptıktan sonra da bu çalışmanın MHP tabanında karşılık bulabileceğini söylediğimde MHP üst yönetimi ve onların yakını olan gazeteciler beni AK Parti’ye el altından çalışmakla suçladılar. Ancak son günlerde kendilerine yakın gazetecilerde köşe yazıların da bu konuya değinip MHP üstü yönetimini dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar. Kıymetli dostlarım sizlerinde bileceği üzere buna siyasi öngörü yeteneği deniyor. Karanlık adam olmakla suçladıkları şahsım, tüm tespitlerinde ve tüm uyarılarında haklı çıkarken, ülkeyi yönetmeye talip olduklarını söyleyen bu arkadaşlar ise 20 sene de sadece üç tane doğru tespit yapabildiler. Birincisi Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir çok baskıya rağmen meclise gelerek ülkenin krize girmesini engellediler ( Sayın Abdullah GÜL’ün Cumhurbaşkanı olduğu oylama). İkinci doğru öngörüleri ise türban yasağının kaldırılmasında ki gösterdikleri tavırdı. Üçüncüsü ise yurt dışına asker gönderme teskeresine birkaç gün önce evet oyu vererek destek olmalarıydı.

20 sene boyunca bu üç doğrunun haricinde hiçbir şey yapamayıp binlerce hata yapan bir üst yönetimin takdir edersiniz ki 8 ay sonraki seçimlerde de bir varlık gösterebilmeleri asla mümkün olmayacaktır. İlk satırlarda söylemiş olduğum gibi ben MHP üst yönetimine karşı muhalefet yapmadım. Onlara sadece ücretsiz ders verdim. Cenaze çelenginden ismimin çıkarılmasıyla ilgilerinin olmadığını parti merkezinden bir açıklama yaparak kamuoyuyla paylaşmazlarsa seçim öncesinde çok sert muhalefet yapacağımı şimdiden belirtirim. Benden muhalefet yapmamam için ricada bulunan arkadaşlar acaba neden Milliyetçi Hareket Partisi’nin üst düzeyine bu olayla ilgi açıklama yapmanız en doğru olandır diyerek bana yapılan haksızlığı düzeltmek için gayret sarf etmiyorlar.

Bir de Şefkat Çetin ve saz heyeti benim yazılarımda Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef aldığımı söyleyerek şahsıma sevgi besleyen genç ülkücü arkadaşlarımızı bana karşı sevgi beslememeleri konusunda devamlı uyarıyorlarmış. Ben siyaseten aldığı bazı kararları doğru bulmasamda Devlet Abi’ye karşı asla hakaret etmedim ve etmem. Benim tüm sözlerimin muhatabı MHP’yi sarmış olan Şefkat Çetin ve saz heyetine yöneliktir.

Eğer bir aksilik olmazsa yarın ki yapacağım paylaşımda bu konuya da kısmen değineceğimi bilmenizi isterim. “Yaşadığımız dünyada bazı insanlar o kadar gariptir ki gerçekleri hakaret sayarlar”. MHP üst yönetiminde ki Şefkat Çetin ve çetesi de bu insanlardandır.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.