13 Haziran 2005 Duyuru

1- Tutuklu olduğum andan itibaren, mahkeme günlerime hemen hemen 9-10 gün kala kamuoyunda, hakkımda gerçeklerle bağdaşmayan bir çok haber çıkmaktadır. Bu haberlerin mahkeme günüme yakın çıkması acaba bir tesadüf mü, yoksa yargılandığım mahkemelere aleyhte etki yapma gayreti mi, olduğunu hiç bir zaman anlayamadım.

2- Daha önce yayınladığım duyuruda Diyanet İşleri Başkanlığı'na aday olmayı düşünmediğimi, çünkü bu göreve kendimi hiç bir zaman layık görmediğimi belirtmiştim. Bu cümlenin anlamı bence çok açık, ama anlaşılmamış olduğunu düşündüğümden, biraz daha açıklamak isterim; bu toplumda hemen hemen herkesin sahip olduğu günahlara şahsım da sahiptir.Daha önceki duyurularda da söylemiş olduğum sözlerden sonra, bu haberlerin ne kadar adil olduğunun kararını sizlere bırakıyorum! İnsanın özel hayatına müdahale gibi konulara hiç değinmeyeceğim çünkü bu tanımın bazıları için Çin dili kadar anlaşılmaz ve uzak olduğunu biliyorum. Hele ki bazı insanlarla dostane ve insani amaçlarla yapılmış telefon görüşmelerini farklı mecralara çekmek gayretleri bence herkes tarafından defalarca düşünülmesi gereken bir konudur.

Gözaltına alındığım andan şu ana kadar Fırıncı Babanın torunu oldu, Heredot Cevdet kahveye geri döndü, Selin ile Volkan evleniyor ama şahsımla ilgili yapılan bu tip haberler hiç değişmiyor.

3- Eski bir bakanımızın isminin geçtiği ilaç deposu konusuyla ilgili Emniyet ve Savcılıkta verdiğim ifade açıktır. Bu konu sorulup, ne anladıysanız açıklayın denildiğinde; 'Fransızca roman okuyunca ne anlarsam onu anladım, yani hiç birşey anlamadım çünkü ben Fransızca bilmiyorum' dedim, ısrar ederek zabıtlara da bu şekilde geçirttirdim.

Bu konu ile ilgili hakkımda dava açılmamıştır ve şahsım bu konudan dolayı yargılanmamaktadır. İçinde cinsel temalar olan bazı skandallar neticesinde

Bakanlar, Başbakanlar istifa ederler. Ben Devlet görevlisi değilim bu haberlerde de skandal bir durum yoktur. Eğer birileri için öyle ise; yani skandalsa, basında şahsım için sıkça kullanılan, ama benim için hiç bir zaman kabul etmediğim, ve etmeyeceğim organize suç liderliği sıfatından istifamı edeyim!benim için hiç bir mahsuru yok zaten hiç bir zaman kabul etmediğim bu sıfattan istifa ediyorum.

Hakkımda yapılan bu haberlerin ne kadar adil olduğunun taktirlerini de sizlere bırakıyorum.

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.