AİLE İFTARIMIZ


KIYMETLİ DOSTLARIM,


Bugünkü iftarımı eşim, çocuklarım, kardeşlerim, yeğenlerim, onların eşleri ve çocuklarıyla beraber YENİKÖY KAŞIBEYAZ’da yani SUAT KAŞIBEYAZ isimli VEFAKAR ve SADIK dostumun mekanında yaptık. Her zamanki gibi bize kusursuz ev sahipliği yaptı, YÜCE ALLAH ondan razı olsun.


Kanbağım olan birinci derece akrabalarımla o an beraberdik. Ancak canbağıyla bağlı olduğumuz milyonlarca kardeşlerimle ise mana aleminde her zaman beraberiz (YÜCE ALLAH’A SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN ).


Aile fertleriyle yan yana olduğum anlarda aklıma çok şanslı olduğum geldi. Çünkü şu an CEZAEVLERİ’nde alması gereken cezadan biraz daha fazla alıp tahliye olamayan yüzbinlerce insanın olduğunu düşündüm, bu ruh hali tabi ki hüzünlenmeme yol açtı.


Kıymetli Dostlarım, geçtiğimiz yıllarda narkotik şube bazı dizi oyuncularına karşı operasyon düzenlemiş ve bu oyuncuların her biri yedi-sekiz sene ceza almışlardı. Bu cezayı almalarının sebebi uyuşturucu içmeye yer temin etme sebebiyleydi.


Bu arkadaşlarımızın imkanı olduğu için güçlü avukatlar tutup yer temin etme cezasını ortadan kaldırmayı başarabildiler (Bence doğru bir karar). Ancak şuan CEZAEVLERİ’nde sırf bu suçtan yani uyuşturucu içmeye yer temin etmekten yatan belki onbinlerce insan var.


Benim fikrimi sorarsanız; yakalandığında üzerinde on gramdan az mal olanların hepsi zavallı içicilerdir. Bu kişilere uygulanacak bir ceza indirimi vicdanlarda hiçbir yara açmaz. Çünkü bu işleri bilen herkes bilir ki üzerinde on gram veya daha az uyuşturucu yakalanan bir kişi asla büyük bir torbacı değildir ve bu kişilerin gitmesi gereken yer CEZAEVİ değil de, uyuşturucu bağımlılarının gittiği tedavi merkezleridir.


Ya da tahrik unsuru altında namusu için ekmek parasını kazandığı mekanını korumak için şiddete başvurmuş kimselerin de cezasında bir indirime gidilirse, toplumda bir tepki oluşmayacaktır. Tabi ki tecavüzcüler, teröristler bu ceza indiriminden faydalanmamalıdır. Ancak kaza kurbanlarına infaz düzenleme şeklinde bir ceza indirimi yapılırsa, hem MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’nin Sayın BİLGE LİDERİ’nin sözü yerine gelmiş olacaktır, hem de adaletin tecelli etmesi sağlanacaktır.


BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER


 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.