ALLAH, bir kulunun makamını elinden almadan önce aklını alırmış

Kıymetli dostlarım,


 


Bugün ziyaretime Makedonya Devleti’nin siyaset tarihinde bilge bir kişi olarak bilinen mevcut hükümeti oluşturan koalisyonun içerisinde yer alan OPER Roman Partisinin Genel Başkanı Sn. Necdet Mustafa beyefendi geldi. Bu değerli siyasetçiyi Kuzey Makedonya Boşnak Partisi Genel Başkanı Sn. Munir Kolaśinac beyefendi sayesinde tanıdım. 


 


Balkan coğrafyasında Romen vatandaşlarımızın sayısı her ülkede şükürler olsun ki, çok fazla. Ancak bu değerli dostlarımız yaşadıkları tüm ülkelerde hakkettikleri değeri maalesef ki, tüm toplumların vicdanı kör olduğu için maalesef ki bulamamaktalar. Ancak Sn. Necdet Mustafa Başkan’ı tanıdıktan sonra kendi insanlarının dertleriyle dertlenen bir parti genel başkanının olduğunu görmek şahsımı son derece etkiledi. 


 


Bana dostane olarak söylediği güzel sözler sizlerin de müsaadesiyle ben de kalsın. Karşılıklı olarak muhabbetimizden fayda sağladığımıza inanıyorum. Balkan coğrafyasında eski siyasetçilerin sohbetlerini yapma fırsatımız oldu. Sohbet esnasında başka bir dostumuz; ALLAH, bir kulunun makamını elinden almadan önce aklını alırmış sözünü söyledi. (Bu sözü ise Balkan coğrafyasında geçmişin efsane siyasetçilerinden bir tanesi için söyledi)


 


Aslında bir cümle gibi görünen bu söz (ALLAH, bir kulunun makamını elinden almadan önce aklını alırmış) biraz önce de belirttiğim gibi sadece bir cümle gibi görünse de bence tarih okuyucuları tarafından hakkında sayfalarca makale ve birçok bir kitap yazılacak kadar derin anlamlar ve derin öğretiler barındıran bir söz. 


 


Bu kıymetli bilge siyasetçiyi yolcu ettikten sonra kendi kendime YÜCE ALLAH’ım, benim canımı alın ama ne olur aklımı almayın dedim. Çünkü aklımı alırsanız kaybolacak makamım önemli değil ama kaybedeceğim şerefim her şeyden daha önemlidir dedim.  


BİR UMUTTUR YAŞAMAK


REİS SEDAT PEKER