Altın Her Yerde Altındır.

Kıymetli dostlarım,


 


Bildiğiniz üzere tarihi bağlarımız olan Ukrayna ülkesinin Kiev şehrinde misafirliğime devam etmekteyim. Kalmış olduğum tarihi Premier Palace Oteli'nin şanlı ecdadımız Osmanlı İmparatorluğu'nun 1900'lü yıllarının başında büyükelçilik binasının olduğunu öğrendiğimde iç dünyamda adetâ bir yolculuk yaptım.


 


Battı denilen, bitti denilen son yıllarında bile ecdadımız Ukrayna'nın en büyük binasını elçilik binası olarak kullanmaktaymış. Bu bizim için ne büyük bir şeref. Bugün İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'na karşı direnişin sembolü olan ve tüm Ukrayna'nın anası olarak kabul edilen Rodina Mat'ın heykelinin olduğu alanı ziyaret ettim.


 


Bu ziyaretim sırasında akrabam olan Hüseyin Aşık’ın söylemiş olduğu bir cümleyi unutamıyorum. "Ukrayna’da başına hangi dert gelirse gelsin kendini anlatabilme hakkına sahipsin. Ancak bu ülkede kadına ve çocuğa kim kötü davranırsa davransın asla ama asla ne bir affı ne de başka bir şeyi mümkün değildir." dedi.


 


Binlerce senelik devlet geleneği olan şanlı ülkemizde kadınlarımıza ve çocuklarımıza inşALLAH hak ettikleri bu değerin verileceği günlerin gelmesini umut etmekteyim.


 


Türkiye’de şahsıma polis koruması verildi diye dost düşman birçok kişi dedikodu yapmıştı. Misafir olduğum Ukrayna ülkesinin en seçkin birimlerinden bir tanesi olan Alfa Timleri tarafından şahsıma onlarca koruma verildiğini bu resimlerde gören dedikoducular ve karakter yoksunları acaba ne hissetmekteler.


 


Altın her yerde altındır. İster Türkiye’de, ister Makedonya’da, Karadağ'da, Kosova'da, Arnavutluk’ta, Ukrayna’da, kısacası insanoğlunun yaşadığı tüm dünya coğrafyasında. Altını ezmekle, üzmekle değerini yok edemezsiniz. Altın iyi sarrafların elinde ve de şerefli insanların yüreğinde her zaman değerini bulur.


 


 


 


BİR UMUTTUR YAŞAMAK


REİS SEDAT PEKER