‘’ARTIK ŞAPKAYI ÇIKARIP ÖNÜMÜZE KOYMA ZAMANI GELDİ!’’

‘’ARTIK ŞAPKAYI ÇIKARIP ÖNÜMÜZE KOYMA ZAMANI GELDİ!’’

Kıymetli dostlarım,


Dünkü paylaşımımda İttihat ve Terakki’nin kurucularından ve de OSMANLI’nın son sadrazamlarından biri olan TALAT PAŞA’ya karşı Ermenistan’da yapılan saygısızlıktan bahsetmiştim. (Ermeni katilin ayağının altında TALAT PAŞA’nın kesik başının betimlendiği bir heykelin açılışının yapılmasını lanetlemiştim...)


Beni sevdiğine inandığım bazı arkadaşlarımız, ‘’REİS bu İttihat ve Terakki sevgisi nereden çıktı, onlar ABDÜLHAMİD HAN’ı tahttan indirdi.’’ diye mesajlar yazmışlar. ALLAH aşkına sorarım size, ‘’Edirne’yi ENVER almasın da Yunan alsın, Bulgar alsın!’’ diyenlerden sizlerin ne farkı var?


Lütfen şunu unutmayın; ABDÜLHAMİD HAN da ATATÜRK’te TALAT PAŞA da birer insandı. Yani hatadan ve eksikliklerden münezzeh değillerdi. Onlar ülkeleri için iyi bir şeyler yapmak hayaliyle yola çıktılar. Hatalarıyla sevaplarıyla da artık AHİRETE göçtüler.


Dava adamlarına burada düşen görev her üç liderin iyi yönlerini örnek alıp kendimize kılavuz yapmamız aynı zamanda da bu üç liderin yaptıkları hataları masaya yatırıp aynı hatalara  gelecekte düşmemek olacaktır.


Muhatabımız Bizim öz babamızın katili bile olsa konu DEVLET, MİLLET meselesiyse düşmana karşı onu savunmalıyız. Gerekirse babamızın intikamı için o kişiyi takip etmeliyiz ancak yine söylüyorum söz konusu DEVLET, MİLLET meselesiyse babamızın katiline bile sahip çıkmalıyız. (YOKSA BU COĞRAFYADA ASLA BARINAMAYIZ YÜCE TÜRK MİLLETİNİN KIZIL ELMASI OLAN TURANI (TÜRK BİRLİĞİNİ) ASLA KURAMAYIZ)


BİR UMUTTUR YAŞAMAK


REİS SEDAT PEKER


Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.