AVCILAR'DA KATILDIĞIM SAHUR DAVETİ VE DİNİ CEMATLER ÜZERİNE DÜŞÜNCELERİM.

Kıymetli Dostlarım


KAAN ve GÖKALP AKYILDIZ isimli genç kardeşlerimizin AVCILAR'da düzenledikleri
SAHUR davetine katıldım... Şerefli bir ailenin, şerefli evlatları olan bu iki kardeşimizin geleceğe dair ülkemiz adına çok verimli çalışmalar yapacaklarına dair şükürler olsun ki inancım tamdır...


Yemeğe katılan davetliler arasında geçen bir konuşmaya şahit olduktan sonra ben de şahsıma ait düşüncelerimle bu konuya dahil olma gereği hissettim... MENZİL CEMAATİ'nin İSMAİLAĞA CEMAATİ'nin ve de TOPBAŞ CEMAATİ'yle birlikte başkaca birkaç cemaatin de ismini sayarak bunların da fetö'nün yerine geçmek üzere olduklarını söyleyen bazı arkadaşlara, şu açıklamaları yapmak zorunda kendimi hissettim...


NAKŞİBENDİ geleneğinde hiçbir zaman DEVLETE karşı bir ayaklanma ya da DEVLETİ ele geçirmek gibi bir çalışma olmamıştır... 'Son günlerde olumsuz olarak bu cemaatlerin ismini sayanlar, bence şu gerçekliği görmüyorlar' dedim. Bu cemaatler 15 TEMMUZ Darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren sokaktaydılar, ayrıca da uyuşturucuya bulaşmış, alkolün esiri olmuş gençleri de bu kötü alışkanlıklarından kurtarmak için küçümsenemeyecek kadar önemli hizmetler vermektedir.


'Bence esas tehlike, yüzyıllardan bu yana köklü gelenekleri olan bu cemaatler değil, yaptıkları
sapkınlıklarla gençlerimizi dinden soğutan, neredeyse her ilçeye bir tane düşecek kadar sayıları çoğalmış, tabiri caizse kökleri olmayan, merdivenaltındaki kurulmuş sözde cemaatlere ve tarikatlara dikkat etmek gerekir' dedim.


'Tüm dikkatleri olumsuz yönde MENZİL CEMAATİ'ne, İSMAİLAĞA CEMAATİ'ne, TOPBAŞ CEMAATİ'ne yönlendiren tehlikeli güruhlar, bence gözlerden ırak bir şekilde Alparslan Kuytul ve benzerleri tarzında merdivenaltı sözde cemaatler ve tarikatlar kurduruyorlar... Bence yüce DEVLETİMİZ bunlara dikkat etmelidir' dedim.


BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER


 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.