BEN BAŞARIYI ÇOĞU ZAMAN BU DÜŞÜNCE SİSTEMİ İLE YAKALADIM

Kıymetli Dostlarım,

Uzaktan akrabam olan (rahmete kavuşmuş emekli MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI Eski Daire Başkanları'ndan) Kaya Abi isminde bir büyüğüm vardı. Gençliğimin ilk yıllarında, hayata karşı düşünce biçimimi geliştirirken kendisinin tavsiyelerinden faydalanmadığımı söylersem, onun hatırasına haksızlık yapmış olurum.

Mesleğinin gizemi ve karışıklığının haricinde kendisi, insan olarakta farklı bir insandı (Yaşanan olayları diğer insanlardan mutlaka farklı bir şekilde analiz ederdi.). Bir gün kendisiyle en doğru karar nasıl alınır konusunu karşılıklı oturup tartışırken bana sonraları hayatımda çokça kullanacağım şu örneği vermişti;Eski tarihlerde görev yapmış olan çok başarılı moskova büyükelçimize bu işin sırrı nedir? Diye sorulduğunda, onun verdiği cevabı bana söyle anlatmıştı: Büyükelçi Bey dostlarına, amerikalı, rus, ingiliz, alman ve bunlar gibi TÜRKİYE ile çıkar ilişkisi konusunda etkileşimi bulunan ülkelerin Büyükelçileri'nin, şahsına yaptıkları ziyaretlerde sohbet esnasında ona dostluk adına söyledikleri şeylerin tamamının zıttını yaparmış, mesleğimde de işte bu sayede başarılı oldum, dermiş.

CENNETMEKAN Kaya Abi tekrardan saygı ile yad ettikten sonra, kendisinden öğrendiğim bu basit fakat doğruluğu milyonlarca kez test edilmiş uygulamayı BAŞKANLIK SİSTEMİ’yle ilgili uyguladığımda, çıkardığım neticede şükürler olsun ki, BAŞKANLIK SİSTEMİ konusunda bugüne kadar sergilediğim duruşumu net olarak desteklemektedir.

BAŞKANLIK SİSTEMİ’ne karşı olanlar pkk, pyd, hdp, israil, amerika, avrupa birliği, rusya ayrıcada (kendilerinin dünyanın efendisi olduğuna inanan dünya ekonomisini elinde bulunduran karanlık güçler) ve tabi ki bir de %50’nin üzerinde oy alarak başkan seçilme şansı hiç bir zaman olamayan, modası geçmiş muhalefet partisi liderleri ve onların yakın zevatları.

CENNETMEKAN BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’in %3 oy aldığı dönemlerde dahi YURDUMUZU dolaşıp konferanslar vererek BAŞKANLIK SİSTEMİ’nin gelmesi için çalışma yaptığını, cezaevinden ilk çıktığım yazılarımda kaleme almıştım. Daha sonra bu yazım, birçok siyasi ve yazar tarafından da kullanıldı. CENNETMEKAN BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ, TÜRK insanının yapısına en uygun yönetim biçimi BAŞKANLIK SİSTEMİ diyordu.

Sinsi bir şekilde yukarıda saydığım bu şer güçler, BAŞKANLIK SİSTEMİ gelirse ÜLKEMİZ eyaletlere bölünecek, pkk devlet kuracak gibi dedikodu ve fısıltıları yayarak, halkımızın beynine bu korkuyu yerleştirdiler. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi eyaletlere bölünmeden mevcut coğrafik durumumuzu koruyarak , BAŞKANLIK SİSTEMİ’ne geçmemiz kesinlikle mümkündür.

Hele ki, partili CUMHURBAŞKANLIĞI denen sistem için anayasadaki birkaç maddede değişiklik yapmanın haricinde başka hiçbir şeye gerek bile yok. Bizim anayasamızda, CUMHURBAŞKANI siyaset üstüdür, siyasete müdahale edemez diyor. Partili CUMHURBAŞKANLIĞI'nda ise CUMHURBAŞKANI hem partisinin başında olup hem CUMHURBAŞKANI olabilir, diyor (yani şuan ÜLKEMİZDE ki fiiliyatta yaşanan durum).

Şu an iktidar partisinin içinden çıkan güçlü bir CUMHURBAŞKANI olduğu için, ÜLKEMİZDE bir çatışma yaşanmıyor. Ancak sadece bir düşünün %50’nin üzerinde oy alarak CUMHURBAŞKANI seçilen bir kişi var, iktidarda ise %40’la gelmiş CUMHURBAŞKANI'nın tam zıttı bir siyasal parti var (Bu şartlarda kaostan başka önümüzde hiçbir seçeneğin olmayacağı acı bir gerçektir.).

Bence yapılacak en doğru şey CENNETMEKAN Kaya Abi’nin bana anlattığı öğretiyi uygulamaktır. BAŞKANLIK SİSTEMİ’nin karşısında olanlara tek tek bakıp söylediklerini dinleyip daha sonrasında ise tam zıttını yapmaktır.

Kıymetli Dostlarım, bugün yine ŞEHİTLERİMİZ olduğunu basındaki haberlerden öğrendik. ŞEHİTLERİMİZE, YÜCE ALLAH’tan rahmet diliyorum. Kederli ailelerinin üzüntülerini ise tüm kalbimle paylaşıyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.