Boşnak Partisinin Genel Merkezine ziyarette bulundum

Kıymetli dostlarım,
Dün Kuzey Makedonyada ki mevcut iktidarın içerisinde yer alan Boşnak Partisinin Genel Merkezine ziyarette bulundum. Boşnak partisinin lideri Sn. Munir Kolašinac ve parti yetkilileri şahsıma gösterdikleri ev sahiplikleriyle beni mahçup ettiler. Milletimizin en kötü günlerinde (Çanakkale savaşında dahil) Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Boşnak kardeşlerimize her zaman saygı duydum ve yaşadığım sürece de saygı duyacağım.

 


Sırplar tarafından gerçekleştirilen Srebrenitsa katliamında yaşanan acıları simgeleyen amblemi şahsıma hediye ettiklerinde ruh dünyamda sanki bir yolculuğa çıktım. Çünkü o tarihlerde yapılan tüm zulümü yıllarca okuduğum ve incelediğim için ruh dünyam acıyla doldu. (Cennetmekan Muhsin Yazıcıoğlu ağabeyimle beraber o yıllarda Boşnak ve Arnavut kardeşlerimiz için elimizden gelen tüm çalışmaları yapmıştık.)


  


Şahsımı adeta devlet başkanlarına uygulanan bir protokolle ev sahipliği yapan Kuzey Makedonya Boşnak Partisi Genel Başkanı Sn. Munir Kolašinac beyefendiye tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Yaşadığım süre boyunca bu dostluğunu unutmayacağım.


 

 


Kıymetli dostlarım,


Kutsal Dinimize tüm benliği ile hizmet eden cennetmekan Aliya İzzetbegoviç’in cansız hatırasının önünde çektirdiğim bu fotoğrafların kandil gününe denk gelmesi sonucu kandil kutlamamı bu resimlerle yayınlamamın doğru olacağına inandım. Tüm dünya Müslümanlarının Mevlid Kandilini kutluyorum.

 


 

Kutsal Dinimize hayasızca yapılan saldırıların çoğaldıgı bugünlerde dünyada ki bütün Müslümanların birlik olmasını tüm kalbimden diliyorum.

 

BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER