KADİM DOSTUM DR.ŞÖHRET HOCA VE DOĞU TÜRKİSTAN'DAKİ ZULÜM İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİM

KIYMETLİ DOSTLARIM


Benim üzerimde çok hakkı olan DR. ŞÖHRET OĞUZOĞLU abimin İFTARDA evine ailece misafir olduk... Bana, 'Bu dünyada iyi bir insan, iyi bir MİLLİYETÇİ nasıl olmalıdır?' diye sorulduğunda herseyiyle örnek verebileceğim insan VALLAHİ kendisi ve ailesi olurdu... ŞÖHRET HOCAM aslen DOĞU TÜRKİSTANLI yani UYGUR TÜRKLERİ'dendir... 1980'li yılların sonunda ailesi ile beraber Türkiye'ye irtica etmiştir.


RAHMETLİ CUMHURBAŞKANLARIMIZ MERHUM ÖZAL ve MERHUM DEMİREL'in tedavilerinde gösterdiği başarılardan dolayı hızlı bir şekilde TÜRK VATANDAŞLIĞINA alınmış ve sonra da CERRAHPAŞA'da doktor olarak görev yapmaya başlamıştır.


Ben kendisi ile 1993 yılında tanışma şerefine eriştim... Bana çok hakkı geçti ve kendisinin bana anlattığı şu öğreti aklımdan hiçbir zaman çıkmadı: “İnsanlar, ben TÜRKİYE'ye irtica edebildim diye benim şanslı olduğumu düşünüyorlar... Oysa ki en şanssız olanı benim” demişti... “
Çünkü DOĞU TÜRKİSTAN'daki yani ATA YURDUNDAKİ tüm UYGUR TÜRKLERİ, 'TÜRKİYE' diye büyük bir devlet var, oradaki TÜRKLER bizi bu sıkıntılarımızdan kurtaracak' diye bekliyorlar... Buna inanıyorlar bu yüzden bütün acılara katlanabiliyorlar” diye sözlerini devam ettirmişti.


Oysa ki ben TÜRKİYE'ye geldiğimde ülkedeki büyük bir kesimin DOĞU TÜRKİSTAN'da yaşananlardan haberdar bile olmadıklarını gördüm... Haberdar olanların da birşeyler yapmak için gayretleri olmadığını gördüğümde mutsuzluğa yakalandım.


DOĞU TÜRKİSTAN'daki UYGUR TÜRKLERİ hala daha buradan bir yardım geleceğine inanıp, yaşadıkları zulme direnirken, ben ise böyle birşeyin olmayacağı gerçeğiyle yüzleştim.


Kıymetli dostlarım, ŞÖHRET HOCAYLA bu sohbeti yaptığımda, sene 1993 yılıydı ve şu anda da maalesef ki değişen çok fazla birşey yok... Ancak şunu asla unutmamalıyız: Birinci Dünya Savaşı ve öncesinde İngilizlerin, İkinci Dünya Savaşı'nda ise Japonların işgaline uğramış Çin Devleti, aradan geçen 70 senede dünyanın ikinci süper gücü olmuştur... 1950'lerde bağımsız olan DOĞU TÜRKİSTAN ise şuan Çin Devleti'nin işgalindedir. 50 sene bir insan ömrü için çok uzun bir zaman dilimi olabilir ancak milletlerin tarihinde göz açıp kapayacak kadar kısa bir süredir.


Kıymetli dostlarım TÜRK'e YURTLUK etmiş olan tüm coğrafyaların, birgün tekrardan bağımsız olup, TÜRK'e yurtluk edeceğine olan inancınızı lütfen kaybetmeyin...


TÜRK-İSLAM DAVASI'nın şuurunda olarak İSTİKAMET ÜZERE olmaya lütfen devam edin.


BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER


 

 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.