HEPİMİZİ ALDATMIŞLAR

Kıymetli dostlarım,


Bizim yaş grubumuzun çocukluğunda imkanlar kısıtlı olduğu için zamanımızın çoğunu televizyon başında geçirirdik. Seyrettiğimiz filmlerin ve dizilerin sonunda hep cömert olanların, mert olanların, göğüs göğüse savaşma cesareti olan cesurların kazanmalarını mutlulukla izlerdik.


Yaşadığım bunca senenin sonunda ise şu gerçekle karşılaştım. Maalesef ki gerçek hayatta cömertler değil cimriler kazanırmış, mertler değil namertler kazanırmış, göğüs göğüse çarpışanlar değil, kancık gibi pusu kuranlar kazanırmış.


Çocukken izlediğimiz dizilerdeki bu toz pembe hikayeleri bilinç altımızı dolduran senaristler, maalesef ki bizi feci şekilde kandırmışlar.


Ancak, gördüğüm ve yaşadığım tüm olumsuzluklara rağmen yine de içimden bir ses şunu söylüyor; ‘’Son nefes çıkmadan her şey bitmiş değildir. Bazı eski dostlar düşmanlık yapsa da ALLAH var da ALLAH" diyorum.


YÜCE ALLAH'ın sevenlerini yalnız bırakmayacağını biliyorum. YÜCE ALLAH'ın kendine güvenenleri çaresiz bırakmayacağına ise tüm kalbimle inanıyorum.


YÜCE ALLAH'ın hiç tanımadığın, bilmediğin ve görmediğin bir Adem oğlunu, görevlendirerek her şeyi çözebileceğine inanıyorum.


En son olarakta şunu söylüyorum; ‘’YÜCE ALLAH dostlarını dostsuz bırakmaz.’’


BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER


Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.