NE YAZIK Kİ İYİLER ÇOK ERKEN ÖLÜYOR. (Can Kardeşim Doğum Günün Kutlu Olsun. )

 


Kıymetli dostlarım,


 Takriben 7 ay önce elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Onur Korkmaz kardeşimin bugün doğum günü.  Onur kardeşim bu dünyada tanımış olduğum en değerli bir kaç kişiden bir tanesidir. Aramızdan genç yaşında bir trafik kazası neticesinde ayrıldı (Galiba çok iyilerin ömrü uzun olmuyor) Onur kardeşimle ilgili size sayfalar dolusu değerli sözler yazabilirim. Ancak; ben sadece bir tanesini yazmakla yetindim.


 


15 Temmuz darbe girişimi yaşandığında Onur kardeşimin ailesine ait olan otelde ailemle beraber misafirlikteydim. Darbe girişimi teşebbüsünü öğrendiğimde hemen hazırlanıp şehir merkezlerine insanları toplamaya gidecekken Onur’un babası, benim ahiretlik dostum Erhan abi de benimle gelmek istedi. Onur kardeşim babasına baba sen otelde kal. Çünkü Reisin ailesi ve çocukları burada onları koruman lazım diyerek arabada benim yanıma oturdu. Beline baktığımda her iki tarafında silah vardı. 15 Temmuz gecesi boyunca yanımdan bir adım bile ayrılmadı.


 


İyi okullarda okumuş olan iyi bir esnaf olan Onur kardeşimi vatanı söz konusu olunca aynı zamanda çok iyi bir silahşor olduğunu öğrendim. (Ne yazık ki, iki gizli tanığın ifadesinden dolayı neredeyse iki buçuk senedir hakkımda yürütülen sadece komediden ibaret olan dosya yüzünden cenazesine katılamadım. Yeğenim görüntülü telefondan devamlı bana mezarını gösterdi. En son akşam olup hava karardığında yeğenim bana dedi ki, amca artık hiçbir şey görünmüyor istersen ben sabah gelip yine tutayım. Buna karşılık yeğenime tek bir şey söyledim. En tehlikeli günde bu kardeşim beni bir dakika yalnız bırakmadı ben onu toprağın altında nasıl yalnız bırakayım dedim.


 


Yüce ALLAH’a karşı asla bir isyanım olmaz ve olamaz ancak bu kadar namussuz varken böyle iyi kardeşlerin genç yaşında ölmesi gerçekten insanın canını çok yakıyor. Kıymetli dostlarım, sizden tek isteğim Onur kardeşim için dua edin. Kendisi edeceğiniz her duaya fazlasıyla laik bir insan.


 BİR UMUTTUR YAŞAMAK


REİS SEDAT PEKER