Özcan YENİÇERİ

Kıymetli dostlarım,

Sosyal medyada son günlerde sıkça kullanılan bir fotoğraf vardı. Bu fotoğrafda MHP milletvekili Özcan YENİÇERİ ve şahsım bir açılışta yan yana oturuyorduk.

Özcan YENİÇERİ isimli milletvekilini hayatımda ne daha önce ne de fotoğrafın çekildiği açılışın daha sonrasında hiçbir zaman görmedim(Kendisinin milletvekili adayı gösterilmemesini bir çok kişi bu fotoğrafa bağlamışlar.).

Ben bu tespitin çok mantıklı olmadığı kanaatindeyim. Çünkü bu seçimlerde MHP’den milletvekili adayı gösterilen o kadar çok arkadaşım var ki… Bu şartlarda onlarında aday gösterilmemesi gerekirdi. Müsadenizle milletvekili olan arkadaşlarımın isimlerini söylemek istemiyorum. Çünkü gereksiz yere onları da bir tartışmanın içine çekmenin adil olmayacağına inanıyorum.

Sayın Özcan YENİÇERİ seçimlerden önce MİT tırlarını durdurmak vatana ihanettir,dediğinde bence başına gelecekler zaten belliydi(Bu konuşmayı televizyonda ilk gördüğümde şu yorumu yapmıştım; çok cesurca bir çıkış ancak bir daha asla milletvekili olamaz.).

Ekmeleddin İHSANOĞLU’nu MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı yapan hangi güçse kazanamayınca da bahsi geçen kişiyi MHP’nin milletvekili adayı yapan hangi güçse Özcan YENİÇERİ Bey’in, MİT tırları açıklamasından dolayı milletvekilliği adaylığını engelleyende aynı güçtür. Bu gücünde paralel yapı olduğu konusunda zannederim ki aklı başına olan herkes hemfikirdir.

Geçenlerde MHP yönetimine yakın bir dostum ziyaretime geldiğinde seçimlerle ilgili konuşurken, ben düşüncelerimi kendisine söyledim. Kendisi de bana dönerek, peki REİS % 20 oy alırsak, o zaman ne yapacaksın dedi. Bende kendisine dedim ki sizin için üzüleceğim. TÜRK BİRLİĞİ’ni kurarak, tüm dünyanın liderliğini hedef bilmiş bir davayı % 20’nin içine hapsedebilmek bir başarı mıdır? Ya da size % 20 ile iktidar olacağınızı mı söylediler dedim.

Zamanın artık 1980 öncesi olmadığını ve de kendisinin 20 yaşında bir genç olmadığını da özellikle ekledim. Şu an 65 yaşlarındasın. Bir daha ki seçimde 70’lerinde olacaksın. O zaman ki hedefinizde % 22’ler mi olacak? Diye de belirttim .

İşte bu yüzden ben ve beni sevenler Şefkat Çetin ve arkadaşlarına yani şu an ki MHP yönetimine oy vermeyeceğiz dedim. Çünkü biraz oy aldıkları zaman, o oyun altına saklanarak, istifa etmiyorlar. Dibe vurmaları için istifa etmeleri için oy vermeyeceğiz, dedim.

Bu dostumu yolcu ederken, kulağına da moralini bozmamasını ancak % 20 oyu da asla alamayacaklarını özellikle belirttim.

Tarihteki en başarısız yöneticiler kime nasıl davranacağını bilemeyen yöneticilerdir. 10 yıldır cezaevinde ve hücrede yattığım için herhangi bir riski göze alamayacağımı düşünen Şefkat Çetin ve avanesi çelengimin üstünden ismimi sökerek, şahsımı küçük düşürebileceklerine inanmışlardı. Geçmiş yıllarda ki düşmanlığımızın intikamını almak istediler. ( Ancak unuttukları şuydu; hayatımın tüm geri kalanını 10 metrekarelik hücre de geçirmeye razı gelirim ancak şahsıma saygısızlık yapılmasına asla affetmem. )

Şimdi en başarılı oldukları şeyi yaparak, insanların kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Biz bu adama kalleşlik yaptık, o da bize cephe aldı diyemedikleri için beni Ak Parti’nin tahliye ettiğini söylüyorlar. Oysa ki ilkokul öğrencileri bile biliyor ki tüm Ergenekon davası şüphelilerini Anayasa Mahkemesi serbest bıraktı.

NOT: Reisimiz Sayın SEDAT PEKER'e 1999 Adapazarı depremi zamanın da yaptığı hizmetlerinden dolayı çeşitli belediyer Ve vakıflar tarafından hizmet nişanı verme töreni Adapazarı kent meydanı'nda 31 Mayıs pazar günü saat 16:00 yapılacaktır törenin sunumu ismail TÜRÜT yapacak ve aynı zamanda Sayın Reisimiz için yazılan şarkıları da söyleyerek törene renk katacaktır. Gelmek isteyen tüm dostlarımız Reisimiz Sayın SEDAT PEKER'in davetlisidir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.