Ruslar tarafından yapılan Ahıska sürgünü ”Haksız yere can yakan canının yanacağı günü beklesin”

Kıymetli dostlarım ; Geçen sene yurt dışına çıkmadan hemen önceki günlerde AHISKA TÜRKLERİNE karşı ruslar tarafından yapılan zulmün hatırlanması için Bursa’nın Gürsu ilçesinde yapılan anıtı ziyaret etmiştim.


Bizim atalarımıza çok büyük zulümler yapıldı. Bizim atalarımızı hayvan vagonlarında üst üste olacak şekilde sovyet coğrafyasının dört bir köşesine dağıttılar. (Maalesef ki Atalarımızın büyük çoğunluğunu şehit ettiler. Yaşananlar gerçek bir soykırımdı.)


Bizlere bu zulmü yapan ruslar bu günleri hayal dahi edemediler. Bugün hem AHISKA TÜRKLERİ hem Kafkas halklarının tamamı dünya coğrafyasında en sıkı en mert insanlar olarak her alanda başarıyı yakaladılar.


İntikam güzel bir kelime değildir. Ancak ödeşmek âdettendir. Peygamber Efendimizin (SAV) bir Hadis-i Şerifinde söylediği gibi “Haksız yere can yakanlar bir gün canlarının yanacağı günü beklesinler”.


Başta AHISKA TÜRKLERİ olmak üzere Kafkas halklarının tamamı yeniden doğuşunu tamamlamıştır.


Eski bilgeler şöyle der; Yeniden doğuş sonrasında sizi buna zorlayanlardan intikam almakta asla aceleetmeyin sakin ve derinden yol alın kimse sizden şüphelenmesin.”


Ahıska Türklerine karşı yapılan sürgünde hayatını kaybeden büyüklerimizi sürgünün 76. yılında rahmetle anıyorum.BİR UMUTTUR YAŞAMAK


REİS SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.