TURAN’A (TÜRK BİRLİĞİ) GİDEN YOLUN ANAHTARI BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİDİR

Kıymetli Dostlarım,

Öncelikle Cumanızı kutlar, bu mübarek günün, var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini, ayrıca da zulme uğramış tüm mazlumlara, zalimler karşısında mutlak galibiyet getirmesini, YÜCE ALLAH’tan dilerim.

Bugün ki paylaşımımda sizlere Nihal ATSIZ Hoca'nın TÜRK BİRLİĞİ'nin (TURAN) anahtarı olarak bahsettiği Yayla Dağı bölgesindeki BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ'nden bahsetmek isterim. Hatay ilimizin komşusu olan bu bölge, eskiden Suriye toprağıydı (Ancak şu anda topraklarının büyük bir bölümünün yönetimi TÜRKMEN muhaliflerin elindedir).

Bu bölgenin deniz kıyısı olan küçük ama önemli bir bölümü ise Suriye, İran, Rus askerleri ve Lübnan ve çeşitli bölgelerden gelen Şii milisler tarafından rejim adına (yani Suriye adına) korunmaktadır.

Bu coğrafya dünyadaki egemen güçler için o kadar önemlidir ki 40 sene boyunca bir çocuğu büyütür gibi özenerek büyüttükleri paralel yapıyı bile, DEVLETİMİZ tarafından bu bölgeye yapılan yardımları engelleyebilmek için neredeyse göz göre göre feda etmişlerdir.

Bir gün önce bölgedeki TÜRKMEN Birlikleri'nin çok değerli komutanları evime ziyarete geldiler (Sağ olsunlar evime şeref verdiler.). Kendileriyle daha önceleri gıyaben tanışıyorduk. Bu ziyaret sayesinde ise yüz yüze tanışmış olduk.YÜCE ALLAH vermiş oldukları kutsal mücadelelerinden dolayı bu kardeşlerimizin hepsinden razı olsun.

Çeşitli vakıflar vasıtasıyla bölgeye elimden geldiğince insani yardımda zaten bulunuyordum. Ancak bundan sonraki aşamada komutan kardeşlerimizle yüz yüze tanıştığımız için (direk olarak bölge ile ilgili çalışmalar İNŞAALLAH yapacağım).

VALLAHİ hiç kimse kusura bakmasın hiç kimsede laf cambazlığı yapmasın. Benim orada ne işim var diye merak edenlere şimdiden söylemek isterim; MÜSLÜMAN TÜRK’ün yaşadığı her yerde diğer MÜSLÜMAN TÜRKLER'in mutlaka bir işi vardır (Bizlerin ise bundan sonraki durumlarda oradaki mücadele eden TÜRKMEN muhaliflere katkı amaçlı desteğimiz sürekli olacaktır).

rusya'nın,iran'ın, Şii milislerin orada ne işi var diye eleştirmeyenler, benim gibi insani katkı sağlamayı düşünen kişileri eleştirmeye kalkarlarsa, benim ise onlar için söyleyeceğim sözler maalesef ki sadece ayıplı sözler olacaktır.

Kıymetli Dostlarım, Suriye’nin gelecekte tek parça bir devlet olarak kalabilmesi maalesef ki mümkün görünmüyor. En iyi ihtimalle özerk bölgelerden oluşan bir devlet modeli ortaya çıkacak. BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ'ni ne kadar desteklersek orada özerk bir TÜRK Devleti'nin oluşma ihtimalide o kadar yüksek olacaktır.

Yapacak hiçbir imkânımız yok diye sakın üzülmeyin. Dost sohbetlerinizde BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ'nin adını geçirmeniz dahi çok büyük katkı sağlayacaktır. Onların bilinirliği artacak HAK mücadelelerinin ise duyulması sağlanacaktır.

Kıymetli Dostlarım, artık seçime çok az bir zaman kaldı. Ortadoğu’nun bu karışık denkleminde ülkemizi koalisyona terk etmek bu milletin geleceğine ihanet etmektir. ALLAH aşkına sinirinizi, nefretinizi, kininizi lütfen bir kenara koyun, sadece aklınızı kullanarak ben oyumu kime vermeliyim, diye düşünün.

Bir önceki seçimlerde tek başına iktidar çıkaramazsak kötü günler bizi bekliyor, demiştim. Bu tahminimin doğru çıkması benim çok akıllı olduğumun göstergesi değildi. Sadece olası bir gerçekliğin durum tespitiydi (Şimdi ise bölgede ki gelişmeler tek başına iktidar çıkaramadığımız takdirde, maalesef ki emperyalist güçlerin bölgedeki kurmak istedikleri oyunların açık hedefi haline geleceğimizi göstermektedir.).

Kıymetli Dostlarım, bugün mübarek AŞURE günü...Tüm ibadetlerinizin, dualarınızın ve hayırlarınızın kabul olmasını YÜCE ALLAH'tan tüm kalbimle diliyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.