Türk Milliyetçileri için Atatürk Gökbörüdür

Kıymetli dostlarım, 


 


 


Bulunduğum Kuzey Makedonya ülkesinin Manastır ilinde büyük önderimiz Atatürk’ün okumuş olduğu askeri okulu hep duyardım. Şükürler olsun ki, fikirlerinin ilk oluşmaya başladığı yer olan bu okulu ziyaret edebilme imkanım oldu.  


 


 


Müze müdüresi hanımefendi ile büyük önder Atatürk’ün hayatıyla ilgili çok keyifli sohbetlerde bulunduk. Orada bulunan diğer dostlarımın da gözlemlediği üzere büyük önder hakkında bu kadar bilgi sahibi olmam müdüre hanımı biraz şaşırttı. 


 


 


Büyük önderin okuduğu sınıf içerisinde aklıma şu düşünce geldiBence bugün çok tehlikeli bir hatayapıyoruzAbdulhamit Han hazretleriyle Atatürk’ü gizli gizli yarıştırıyoruzBen bunun adil bir yarışolmadığını düşünüyorumHer ikiside bizim atamız büyüğümüz. (Ancak Abdülhamit Han'ababasından padişahlık kaldı Atatürk ise bir yetimdi.) 


 


 


Bu okulun içerisinde insan düşünmeden edemiyor. Sevr anlaşmasıyla tamamen parçalanmış bir devleti kendi kişisel yetenekleri ve silah arkadaşlarının desteği ile kurtarmayı başaran bu yetime (yani Atatürk’e) babasından padişahlık kalsaydı herhalde Cengizhan’dan, Timurdan yada Büyük İskender’den çok daha büyük topraklar fethederdi.  


 


 


Türk Milliyetçileri için Atatürk gökbörüdür yani mavi yeleli bozkurttur bunun anlamı ise Türk milletine her yüzyılda gelen yol gösterici lider kurdun adıdır. 


 


 


BİR UMUTTUR YAŞAMAK


REİS SEDAT PEKER