Ukrayna ülkesinin başkenti Kiev'deyim.

Kıymetli dostlarım,


Şu an tarihi dostluk bağlarımız olan Ukrayna ülkesinin başkenti Kiev'deyim.


 


Akrabam olan Hüseyin Aşık Beyefendi ve Ukrayna Parlementosu'nda görev yapan Sn. Milletvekili, aynı zamanda da Ukrayna Ordusu'nda general olan, ulusal güvenlikle ilgili hassasiyetleri bakımından Enerji Bakanlığı'nda komisyon başkanlığı görevini yürüten Sn. Mikhail Bondar Beyefendi tarafından misafir edilmekteyim.


 


Kendileri sağ olsunlar şahsımı havaalanında karşıladılar, kaldığım otele kadar eşlik ettiler. Burada otelde olan sohbetimizde kardeş ülke Azerbaycan'ın Ermenistan ile var olan haklı savaşıyla ilgili düşüncelerini dinlediğimde çok mutlu oldum. Ancak bir o kadar da utandım. Ukrayna milliyetçilerinin Azerbaycan Türkleri'nin var olan haklı davasına göstermiş oldukları hassasiyet kadar belki de bizler hassasiyet gösteremediğimiz için kendim ve birçokları adına maalesef ki; çok üzüldüm.


 


Burada bulunan tüm Kafkas asıllı savaşçılarla ve iş adamlarıyla ilk gün yaptığım görüşmelerde onur ve gurur duydum. Azerbaycan Türkleri'nin haklı davasında onların yanında sadece Türkiye'nin ve Pakistan'ın değil, tüm dünya coğrafyasının her yerine dağılmış olan şeref sahibi, namus sahibi insanlar tarafından desteklendiklerini gördüm. Onlar adına ve dünya Türklüğü adına gurur duydum.


 


Kıymetli dostlarım, Ukrayna ülkesinde, ata yadigârı olan mekânlarla ilgili gezilerimi ve hissiyatımı sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim.


 


Vallahi biz yalnız değiliz. Tüm dünyada yaşayan namus sahibi, adalet sahibi, şeref sahibi insanlar tarafından haklılığımız teslim edilmektedir. Yüce ALLAH'ım bizleri utandırmasın.


 


Ayrıca Ukrayna ülkesinin tarihi ve en bilinen oteli Premier Palace Otel yönetimine, ben henüz otele yerleşmeden, şahsımın resmini otelde kalmış olan tüm dünyaya mâl olmuş insanların resimleri arasında en güzel yere koydukları için teşekkür etmeyi bir borç bilirim.


 


TÜM İSLAM ÂLEMİNİN CUMASINI KUTLUYORUM.


 


BİR UMUTTUR YAŞAMAK


REİS SEDAT PEKER