Fırat Alkaç Taraf Gazetesine Cevap (17.05.2012)

Sayın Fırat Alkaç,

Avukatım vasıtası ile göndermiş olduğunuz sorunuzu aldım.

Geçmiş tarihlerde bir devlet yetkilisine saldırı düzenlenmesi ile ilgili ismim karıştırılmak istendiğinde o zaman şu cevabı vermiştim.

“Eğer ki benim bir yakınım bir Devlet veya Hükümet yetkilisine karşı düzenlenecek suikast girişiminin içerisinde yer alırsa onu kendi ellerimle öldürürüm” demiştim.

Aradan yıllar geçmiş olabilir ancak benim düşüncemde hiçbir değişiklik olmadı. Tekrar ediyorum, benim hiçbir yakınım Devlet veya Hükümet yetkilisine karşı yapılacak herhangi bir saldırıda yer almaz. Eğer ki bir gün böyle bir hata yapan olursa onu da kendi ellerimle öldürürüm.

Sayın Fırat Alkaç, Haziran sonunda hükümlü olduğum cezam bitiyor, Ergenekon davası kapsamında Sayın Mahkemenin vermiş olduğu tutuklama kararı da Sayın Özel Yetkili Savcılığın hakkımda vermiş olduğu takipsizlik kararından sonra tutuklamamın kalkması muhtemel olduğu için birileri tarafından yine bir kargaşaların içerisine çekilmek istendiğimi zannediyorum.

Avukatım Yusuf Utku TEKAYAK’ın bürosunun bulunduğu yerin yakınlarına bir yere mafya vari bir görüntüsü olan bir aracı bırakmak daha sonra ihbarda bulunup arabanın aranmasını sağlamak, arabanın içerisinde de “Sedat PEKER serbest bırakılmaz ise TAYYİP ERDOĞAN ölecek” diye bir yazının bulunması,

Akıllı ve zeki insanlar tarafından bakıldığında komik olarak görülecek basit bir şeydir.

Kaos ve kötülük yaratmak isteyen insanlar tarafından bakıldığında ise fırsat olarak görülecek büyük bir şeydir.

Ben Kafkas asıllı, Karadeniz kökenli bir Türk ailesinin çocuğuyum, bizim kültürümüzde Devlet veya Hükümet yöneticilerine karşı her zaman sevgi ve saygı esastır.

Ne şahsım ne de hiçbir yakınım minibüsün içerisinde bulunan kartonda yazan iğrençliğin bir parçası asla olmayız, olamayız.

Sayın Fırat ALKAÇ çalışmalarınızda sizlere başarılar dilerim.

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.