Milliyet gazetesi Basın Açıklaması

Sayın Yurttaş TÜMER, 17 Mayıs Perşembe tarihli Milliyet gazetesinde yapmış olduğunuz sahsımla ilgili haberinizi okudum. Bazı yanlış bilgileri düzeltmek ayrıca da yanlış anlamaya sebep olabilecek bazı konulara açıklık getirmek amacıyla bu açıklamayı kaleme alıp avukatım vasıtası ile size gönderme gereği hissettim.

Sayın Yurttaş, ben cezaevinde terör örgütü kurucusu ve yöneticisi olarak bulunmuyorum. Cezaevi'nde tutklu bulunduğum suç terör örgütüne üye olmak suçudur.

Ayrıca ben koğuşumu 2 kisi ile degil, Oguz Bulut isminde yine Ergenekon terör örgütü üyesi suçlamasıyla yatan bir kardeşimizle paylaşıyorum.

Sayın Yurttaş, bu iki yanlış bilgiyi düzelttikten sonra sunu da özellikle belirtmek isterim ki son 1 yıldır Silivri Cezaevi kampüsünde koğuşlarda 1 adet 82 ekran LCD TV bulundurma hakkı bütün mahkumlara sağlanmaktadır. Haberinizi okuyan bazı insanların yanlış yorumlayabilecegini düşündüğüm için bu düzeltmeyi yapma gereği hissettim.

Haberi yapmanıza sebep olan Twitter isimli sitede Trend Topic olmamla ilgili haber içinse şunları söylemek isterim, yakın bir tarihte bir devlet görevlisine bir suikast düzenlenmiş, bu suikastın yapıldığı ilk günlerde benim ismim de bu olayın içerisindeymiş gibi konuşmalar yapılmıştı. O zaman şöyle bir açıklama yapmıştım " Eğer ki benim bir yakınım bir Devlet veya Hükumet görevlisine bir saldırı, bir suikast düzenlerse onu kendi ellerimle öldürürüm" demiştim.

Sayın Yurttaş, ben halen o günkü düşüncemdeyim değişen hiçbir şey yok.

Hükümlü olduğum cezam Haziran ayının 19 da tamamlanıyor. Ergenekon teror örgütü üyesi olmaktan hakkımda verilen tutuklama kararının da hukuken tüm gerekçelerini çürütmüştük. Bu yüzden önümüzdeki aylarda tahliye olabileceğim konuşulmaya başlanmışken bu tip bir oyunun parçası haline getirilmeye çalışılmasını gönül rahatlığı ile kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Sayın Yurttaş Tümer size çalışmalarınızda başarılar dilerim.

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.