Yenişafak Gazetesi Düzenleme Metni (01.04.2000)

YENİŞAFAK GAZETESİ DÜZELTME METNİ (1 NİSAN 2000)

"3 Mart Perşembe günü gazetenizde şahsımla ilgili haberinizi okudum. Bu haberin kaynağının, kişisel sorunlarını görev ahlakından daha önde tutan bazı artniyetli yetkililer olduğunu zannediyorum. Alaattin Çakıcı ve Ergin ailesi arasındaki çatışmanın benim açımdan iyi olduğunu yazmışsınız. Tekerrür defalar insanların gereksiz sebeplerle kavga etmemeleri için ortamcı oldum. Şunu yine belirtmekte fayda var ki, kendimi hiçbir zaman mafya babası olarak görmedim.

Toplumda oturacağım bir sandalye bulmak için şiddet yapmama gerek olmadığını zannediyorum. Kültürüm ve zekam, bulunduğum her mecliste oturacağım bir sandalye bulmama yardımcı olmuştur. Bu tip çatışmaların içine beni çekmek isteyen bazı artniyetli güçler ve lobiler var. Ben elimden geldiğince bu tip bir çatışmaların içerisinde olmamaya gayret göstereceğim. Ne zaman benim ve sevdiklerimin onurlarına ve namuslarına bir saldırı olursa o zaman meşru müdafaa hakkımın doğacağına inanıyorum. Önerim bazı art niyetli odaklara farkında olmadan hizmet etmemenizdir. Bu anlattığım şeylerden çekindiğimi düşünmemeniz için bir iki konuya daha değineceğim: Bu dünyada hiçbir şeyden korkmam, düzeltiyorum yalnızca bir şeylerden korkmaktan korkarım. Cehennem azabından korkarak Müslüman olanlardan değilim. Cennetteki en güzel hayat için Müslüman olanlardan da değilim. Sadece beynim doğruluğuna inandığı için İslam'a inanan bir kişiyim.

'Agresif bir yapım var' Yaşamış olduğum dünyada, ne bir şeylerden korkarak ne de bazı güzel şeyler için fikirlerimden ve değerlerimden asla ödün vermem. Agresif yapımdan dolayı medeni davranış sınırlarını bazen aşmış olduğum doğrudur. Herkesin değiştiğine inanıyorsanız benim de değiştiğime inanmak zorundasınız. Sakin ve faydalı bir hayat yaşamak istiyorum. Yazdığınız bu tip yazılarla beni yeraltı dünyası diye nitelenen bu oluşumun parçası olmak zorunda bırakıyorsunuz."

SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.