Gökhan Kuk kardeşimizin organize ettiği İftara katıldım.

Gökhan Kuk kardeşimizin organize ettiği İftara katıldım.

Kıymetli Dostlarım


Eyüp Rizeliler Derneği adına Gökhan Kuk kardeşimizin organize ettiği İftara katıldım.
Eyüp halkının göstermiş olduğu ev sahipliği ve ilgi şahsımı çok mutlu etti.
İftar organizasyonunu Rizeliler Derneği organize etse de şükürler olsun ki binlerce davetlinin en az yarısı Doğu ve Güneydoğu Anadolu kökenli Kürt Ve Arap kardeşlerimizdendi.


Kıymetli dostlarım, iftar davetinin Kadir Gecesi ile aynı güne denk gelmesi ise davete ayrı bir huzur kattı.
Daha önceki paylaşımlarımda Büyük Önder Atatürk ile ilgili söylediklerim bazı arkadaşlarımızı şaşırtmış anlaşılan. Bizim bu uğurda bir ömür boyu verdiğimiz mücadeleyi bilmedikleri için beni sıkıştırmak adına yakın tarihte vefat eden Kadir Mısıroğlu hakkındaki düşüncelerimi sormuşlar.
Doğan Çağlar isimli eski bir okul müdürü arkadaşımız cezaevinden ilk çıktığım günlerde rahmetli Kadir Mısıroğlu Bey'in davetini iletmişti. Daha sonraki zamanlarda da birkaç kez daha daveti iletince Doğan Çağlar Hoca'ya şunu söyledim.
Rahmetli Kadir Mısıroğlu 1995 senesinde Fetö Terör Örgütü'nün gerçek yüzünü ilk görenlerden birisidir ve bu örgüt hakkında en sert sözleri söyleyen kişidir.
Bu yaptığına saygı duyuyorum dedim.
Ancak kendisinin beyanatlarını takip ederken Atatürk'ü seven ondan iyi bahseden hiç kimse benim cenazeme gelmesin dediğini okudum.
Doğan Hoca dedim. Ben Atatürk'ü seviyorum. Beni tanıyan herkes bilir ki ben bundan vazgeçmem. Bu şartlarda Kadir Mısıroğlu'nun cenazesine katılabilmem mümkün değil. Lütfen bana hak ver dedim. Öldüğünde cenazesine gidemeyeceğim bir kişinin sağlığında da ziyaretine gitmem yakışı kalmaz. İç dünyamda kendimi sahtekâr gibi hissederim dedim.
Şahsıma yapılan üç davetede iştirak etmedim. Yukarıda anlattığım sebepten dolayı da cenazesine katılmadım. Beni sıkıştırmak adına bu sözleri söyleyen arkadaşlar beni galiba kendileriyle karıştırıyorlar. Onlar birahanelerde, kafeteryalarda birbirlerine Atatürk sevgisini anlatırken şahsım ise Atatürk'e karşı en çok ön yargısı olan cemaatlere ve kitlelere Büyük Önder Atatürk'ü anlattım ve birçoğunun da kalbini döndürmeyi başardım.


BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.