OKTAY TAŞ KARDEŞİMİN İFTAR PROGRAMINA KATILDIK

OKTAY TAŞ KARDEŞİMİN İFTAR PROGRAMINA KATILDIK

Kıymetli Dostlarım,


OKTAY TAŞ isimli kardeşim 26 senelik tanışıklığımızda her dönem üzerine düşen yükü taşımış vefalı ve şerefli bir kardeşimizdir. Kötü günlerde, "Kim?" diye geriye dönüp seslendiğinizde birçokları bir adım geriye giderken kendine has neşeli üslubuyla her zaman bir adım öne çıkmış. Emin olduğumuz bir kardeşimizdir.


Kendi bölgesi olan Ataşehir’de düzenlemiş olduğu iftar sofrasında birçok dostumuz katılım gösterdi. Eski dostlarla hasret giderdik. Yeni dostlarla ise tanışıp daha da güçlendik (İnsan dostlarıyla güçlüdür, dostlarıyla zengindir.).


Bu RAMAZANDA hem İFTAR hem de SAHURLARDA dışarıda olmaya kalabalık İFTARLARA katılmaya karar vermiştim. YÜCE ALLAH’a şükürler olsun şu ana kadar bunu yaşayabildim. Bizler gibi semt çocuğu kültürüyle büyümüş insanlar katıldıkları sokak iftarları sayesinde aslına rücû ediyorlar. Sanki bir zaman makinasına binip geçmişe geri dönüyorlar.


Davetli olduğum sokak iftarına birkaç tane işadamı arkadaşımı da ben davet etmiştim. Davet süresince yüzlerinde farklı bir mutluluk oluştuğunu gördüm. Son yıllarda yaşadığımız büyük otellerdeki iftarlar galiba ruhumuzu monotonlaştırmıştı.


Tabi ki sohbet en sonunda mutlaka seçime geliyor. Bütün herkesin kafasında soru işaretleri hala daha devam etsede bize süsleyip püsleyip üzerine adeta maske giydirip sempati kazandırmaya çalıştıkları adaylarının zaman içinde boyalarının aktığını maskelerinin yırtılıp altından gerçek yüzlerinin ortaya çıktığı konusunda hepimiz hemfikir olduk. YÜCE ALLAH’ım İNŞAALLAH MİLLETİMİZİ mahcup etmez.


BİR UMUTTUR YAŞAMAK
SEDAT PEKER


 

 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.